דילוג לתוכן דילוג לתפריט דילוג לחיפוש תפריט נגישות

משלוח חינם ברכישה מעל 300 ₪ לרוכשים באתר   משלוח חינם ברכישה מעל 300 ₪ לרוכשים באתר

3 חלקות של ג'יגונדס

מה במארז?

סנטה דוק ג'יגונדס Les Hautes Garrigues
 הקרקע בכרם "Les Hautes Garrigues" היא סלעית וקשה דבר אשר גרם לגפנים הותיקות שנטועות בה להעמיק את שורשיהם בכח ועוצמה לאורך השנים - דבר שמורגש באופן נהדר ביינות אשר מייצרים מכרם זו, עשירים ומלאים עם טעמים מודגשים ומורכבות גדולה, ללא ספק יין שמציג את גדולתו של הדומיין בהפקת יינות נפלאים מהטרואר הייחודי של אזור הג'יגונדס.

סנטה דוק ג'יגונדס "aux lieux-dits"
 ג'יגונדס ליו דיט מורכב משמונה חלקות שונות ברחבי הקומונה המייצרות יחדיו סינרגיית טעמים ייחודית במינה. 
גיל הגפנים הממוצע עומד על 40 שנה. היין התיישן בשילוב של מיכלי עץ ואמפורות טרה קוטה במשך שנה וחצי.
יין מרוכז ועשיר בטעמי פירות שחורים, תבלינים מתוקים וסיומת ארוכה ועסיסית.

סנטה דוק ג'יגונדס Clos Derrière Vieille Red
 ג'יגונדס מחלקות בדרייה, הלב הפועם של כרמי הקומונה הימי ביניימית. בלנד מבוסס גרנאש שהתיישן במשך שנה וחצי במכלי עץ ובוקבק ללא סינון.

 

על היקב

סנטה דוק הוא אחד הדומיינים החשובים באזור ג'יגונדאס שאף מוכתר על-ידי רבים כאחד מיצרני היין הטובים בדרום עמק הרון. הוא מהווה ההוכחה החייה לפוטנציאל הטמון בגפנים של קומונה חשובה זו.  הדומיין הוקם בשנת 1874 על שטח בו נטועים היו עצי זית עתיקים והוא נושא את שמו של ינשוף מקומי בשם "דוק" אשר בחר בפרובאנס למקום מושבו.  כיום מנוהל היקב על-ידי איב גרא, דור רביעי לייננים שדרך יינותיו שואף להבליט את ייחודו של האפלסיון הימי ביניימי. לרשות הדומיין 13 דונם כרמים בג'יגונדאס וכרמים נוספים בקומונות: קוט דו רון וילאז', רסטו, קייראן, סבלה, ונטו ושאטונף דו פאפ. יינות סנטה דוק משקפים את הטרואר ואת סגנון העשייה, הם ממזגים את הטעמים הקלאסיים של ג'יגונדאס – גוף ועושר בפרי, יחד עם אלגנטיות וטוהר. יין השאטונף דו-פאפ של סנטה דוק מוקדש לאפיפיור יוחנן ה-22, השני בשושלת אביניון והראשון לנטוע כרם באזור, הדיוקן שלו מעטר את תווית הבקבוק.

רוברט פרקר על סנטה דוק: "מהרגע בו הגיח דומיין סנטה דוק לאוויר העולם הוא התברג הישר אל המקום הראשון ברשימת הדומיינים של ג'יגונ'דאס".

דומיין סנטה דוק

המתכון הנכון

מתכון

צריך עזרה בבחירת יין?נשמח לעזור לך!

טלפון טלפון
התקשרו עכשיו
אימייל אימייל
כתבו לנו

אנחנו רואים תמיד את חצי הכוס המלאה.

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו ותקבלו מידע על אירועים, סדנאות ומוצרים חדשים באתר ובסניפים

תנאי השימוש באתר
delivery icon
משלוח חינם מעל 300 ₪
איסוף חינם מהסניפים
איסוף חינם מהסניפים