דילוג לתוכן דילוג לתפריט דילוג לחיפוש תפריט נגישות

משלוח חינם ברכישה מעל 300 ₪ לרוכשים באתר   משלוח חינם ברכישה מעל 300 ₪ לרוכשים באתר

חבילת פרמייר קרו דומיין צ'ארלס ביסו

מה במארז?

Domaine Buisson-Charles En Remilly Chassagne-Montrachet Premier Cru 2018

אזור גידול:
חלקת הפרמייה קרו א ראמייה, הכפר שסאן מונרשה, קוט דה בון, בורגון. חלקה קטנטנה הממוקמת בחלקו הצפוני של הכפר ומיבולה מייצרים יינות שרדונה. רוב גפני החלקה גובלות בכפר השכן, סן אובין ורק פינה אחת שלה גובלת בכפר שסאן מונרשה, בחלקת הגרנד קרו שבלייה מונרשה.  

זן ענבים: שרדונה

תהליך ייצור: בציר ידני וסלקטיבי, היין תסס והתיישן במשך שנה בחביות עץ אלון מסורתיות, 20% חדשות ולאחר מכן הועבר ל-5 חודשי התיישנות נוספים בחביות נירוסטה. היין בוקבק ללא סינון.

על היין: מרקם רך ונעים, הרמוני, טהור, אלגנטי, פרי לבן עדין

BH92


Domaine Buisson-Charles Le Cailleret,Chassagne-Montrachet Premier Cru, 2018

אזור גידול: חלקת הפרמייה קרו, לה קיירה הממוקמת בכפר שסאן מונרשה, קוט דה בון, צרפת. חלקת זו נחשבת להרחבה מצפון של חלקת הגרנד קרו המופרסמת, לה מונרשה ורבים מייחסים לה מוניטין של חלקת גרנד קרו. קרקעות החלקה מכילות ברזל, גיר וחימר ובמשך שנים היא הייתה מונופול של דומיין ביסו-צ׳ארלס. יינות החלקה נחשבים לעשירים, פרחוניים ומתובלים והם מספקים תמורה בלתי רגילה למחיר. משמעות שם החלקה נגזר מהמילה הצרפתית Cilles שפרושה אבנים. 

זן ענבים: שרדונה 

תהליך ייצור: בציר ידני וסלקטיבי, היין תסס והתיישן במשך שנה בחביות עץ אלון מסורתיות, 30% חדשות ולאחר מכן הועבר ל-5 חודשי התיישנות נוספים בחביות נירוסטה. היין בוקבק ללא סינון.

על היין: ייצור של 900 בקבוקים בלבד! שקדים, מינרליות, אלגנטי, איכות יוצאת דופן, רך, מתובל

BH91

 

Domaine Buisson-Charles Bouches-Cheres Meursault Premier Cru 2018

אזור גידול: חלקת הפרמייה קרו בושארה, ממוקמת מדרום לכפר מרסו ומשתרעת על פני 44 דונם.  גיל ממוצע של הגפנים שבבעלות שארל ביסו בחלקה זו עומד על 55 שנה, הן נטועות באמצע המדרון במפנה מזרחי, על אדמות עשירות בגיר מכוסות בשכבה סלעית קשה. יינות חלקה זו פחות מוכרים והם מציעים תמורה בלתי רגילה למחיר לאוהבי יינות השרדונה של הכפר מרסו. 

זן ענבים: שרדונה

תהליך ייצור: בציר ידני וסלקטיבי, היין תסס והתיישן במשך שנה בחביות עץ אלון מסורתיות, 30% חדשות ולאחר מכן הועבר ל-5 חודשי התיישנות נוספים בחביות נירוסטה. היין בוקבק ללא סינון.

על היין: מרקם רך ונעים, הרמוני, טהור, אלגנטי, פרי לבן עדין

על היקב

Domaine Buisson-Charles

דומיין ביסו-צ׳ארלס מהכפר מרסו שבקוט דה בון הוקם על-ידי מישל ביסו, דור שביעי לייננים, במהלך שנות השישים של המאה הקודמת בהתבסס על חלקות בבעלות משפחתית שממוקמות בכפר זה. בשנות השמונים זכה היקב במוניטין בזכות ייצור יינות מרוכזים ומדוייקים מאוד. החל משנת 2009 ועד היום מנוהל הדומיין על-ידי הבת, קתרין ובעלה, פטריק אסה, שמנצח על עבודת הייננות ונחשב לאחד מהייננים המוערכים בבורגון. את דרכו בעולם היין הוא החל בתפעול בלוג יין מוערך ובהוצאה לאור של אנציקלופדיה שממפה את אדמות החבל. עד מהרה ובהתבסס על כמה מהחלקות הטובות ביותר בכפר וכן בכפרים וולנה ופומאר הובילו בני הזוג את היקב לפסגות חדשות. פטריק מאמין שהטרואר ולא היינן צריך לקבוע את הטעם הסופי של היין ויצירותיו ללא ספק משקפות זאת, הן מציגות איזון נפלא בין הריכוז והעושר לבין הטוהר שמאפיינים את מרסו. 
כרמי היקב משתרעים על פני 63 דונם, ? מהם נטועים בכפר מרסו והיתר בכפרים החשובים וולנה ופומאר. גיל הגפנים נע בין 30 לבין 100 שנה והן מנוהלת על-פי עקרונות החקלאות האורגנית המודרנית ללא כל שימוש בחומרי הדברה ובקוטלי עשבי. היבולים קטנים מאוד זאת ללא כל דילול או התערבות. כ-70% מכלל ייצור היין ביקב הוא של יינות אדומים. בין השנים 2011 ל-2015 הרחיבו בני הזוג את שטח כרמי היקב.
אלן מדאו על יינות הדומיין: ״הדומיין ידוע באיכות הלבנים המצויינים שלו אבל אל תתעלמו מהיינות האדומים ובפרט הבורגון האזורי ויין ה-Santenots - שניהם כמעט תמיד טובים מאוד!!״ 

דומיין ביסו-צ׳ארלס

המתכון הנכון

מתכון

צריך עזרה בבחירת יין?נשמח לעזור לך!

טלפון טלפון
התקשרו עכשיו
אימייל אימייל
כתבו לנו

אנחנו רואים תמיד את חצי הכוס המלאה.

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו ותקבלו מידע על אירועים, סדנאות ומוצרים חדשים באתר ובסניפים

תנאי השימוש באתר
delivery icon
משלוח חינם מעל 300 ₪
איסוף חינם מהסניפים
איסוף חינם מהסניפים