דילוג לתוכן דילוג לתפריט דילוג לחיפוש תפריט נגישות

משלוח חינם ברכישה מעל 300 ₪ לרוכשים באתר   משלוח חינם ברכישה מעל 300 ₪ לרוכשים באתר

דיסקברי בוקס- מגלים את יינות גואריירי ריצארדי

מה במארז?

 

בקופסת ההתנסות שלפניכם תמצאו שלושה יינות שהגיעו אלינו הישר מהמרתף של יצרן היין המוערך – גואריירי ריצ'ארדי מאזור וולפוליצ'לה קלאסיקו. באזור יין זה המאופיין בנוף של כרמים עוצרי נשימה, שולטים זני ענבים עתיקים: קורבינה, מולינרה ורונדינלה, מהם מייצרים כמה מהיינות החשובים של איטליה. קחו אוויר, קחו פותחן, קחו כוסות מתאימות וצאו להרפתקה!

שם היין: גואריירי ריצארדי וולפוליצ'לה קלאסיקו
זן ענבים: 
80% קורבינה וקורבינונה, 10% מרלו, 10% רונדינלה וקרוטינה
אזור גידול:  ואלפוליצ׳לה קלאסיקו, ונטו. שילוב של 3 טרוארים מובחנים: כרם פוג׳ה (אקלים קר) וכרמי קלקרול ורוברטי (חמים יותר) נטועים על אדמות עשירות חול, חימר ומעט גיר בהדלית פרגולה ורונזית מסורתית.
שנת בציר: 2019

יין זה יוצר מענבי כרם פוג׳ה רם פוג׳ה (Pojega) הנטוע על אדמות עשירות חול, חימר ומעט גיר בהדליית פרגולה ורונזית מסורתית באזור נגרר.  מורכב, דובדבן ושזיף שחור, פריחה סגולה, גוף בינוני עד כבד, טאנין רך


שם היין: גואריירי ריצ'ארדי ריפאסו "פוז'יה" וולפוליצ'לה קלאסיקו
זן ענבים: 
30% קורבינה, 30% קורבינונה, 10% רונדינלה, 10% מרלו  
אזור גידול: ואלפוליצ׳לה סופריורה, ונטו. כרם יחידני - חלקות בחלק הדרומי של כרם פוג׳ה (Pojega) הנטוע על אדמות עשירות חול, חימר ומעט גיר בהדליית פרגולה ורונזית מסורתית באזור נגרר. 
שנת בציר: 2018

ריפאסו שיוצר מענבי חלקות מובחרות בכרם ׳פוז׳יה׳ המתאפיין באדמות עשירות חול, חימר ומעט גיר. לפי מיטב המסורת של ייצור הריפאסו, לאחר התסיסה על קליפות האמרונה, מתיישן היין במשך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי בנפח 2500 ליטר ו-5000 ליטר. התקבל יין מורכב, ארומה של סיגליות וטעמי פירות שחורים רעננים


שם היין: גואריירי ריצ'ארדי אמרונה 
זן ענבים:
43% קורבינה, 31% קורבינונה, 16% רונדינלה, 10% ברברה 
אזור גידול:  ואלפוליצ׳לה קלאסיקו, ונטו. שילוב של 3 טרוארים מובחנים: כרם פוג׳ה (אקלים קר) וכרמי קלקרול ורוברטי (חמים יותר) נטועים על אדמות עשירות חול, חימר ומעט גיר בהדלית פרגולה ורונזית מסורתית. 
שנת בציר:2015

האמרונה של משפחת ריצ'ארדי ממזג בין 3 טרוארים שונים באזור וולפוליצ'לה קלאסיקו.
בלנד של זנים מסורתיים ומעט ברברה (מוסיף רעננות שהתיישן במשך 3 שנים בשילוב של חביות בריק וחביות סלובניות.
זהו יין אמרונה עוצמתי, מורכב ובעל פוטנציאל יישון.

על היקב

יקב גואריירי-ריצרדי נולד מאיחוד בין שני יצרני ורונזים ותיקים: האחד - גואריירי, אחת ממשפחות האצולה הבולטות בורונה שכבר במאה ה-17 השקיעה באדמות באזורי עמק אדיג׳ה ואגם גארדה לטובת חקלאות וייעור. בשנת 1791 התחתן בן המשפחה, הרוזן וינצ׳נזו עם תרזה רמבאלדי והחל לעסוק במסחר ובייצור יין ושמני זית באזור ברדולינו. השני - ריצרדי, משפחה שהגיעה לאזור ורונה מלומברדיה שם עסקה במסחר ורכשה קרקעות רבות בעיקר באזור פויגה - נגרר די ואלפוליצ'לה. באזור זה התנהלה תעשיית משגשגת של יין, שמני זית ועצי פרי נוספים. בראשית המאה ה-19 התרחב העסק בעקבות רכישת קרקעות נוספות באזורים קלקרול, רוברטי וטומני.

בשנת 1913 נישאה ג'וזפינה גואריירי לקרלו ריצרדי ושנה לאחר מכן בוקבק הבציר הראשון פרי האיחוד בין היקבים המשפחתיים. לאחר מלחמת העולם השנייה לקח על עצמו הבן, הרוזן אנטוניו ריצרדי, את ניהול ופיתוח היקב המשפחתי, לאחר מותו בשנת 1983 מצאה עצמה אשתו מריה כריסטינה מנהלת את העסק ומקדמת את היקב. היא בלטה בעשייה החברתית לקידום תעשיית היין בונטו ולשמירה על איכות הסביבה.

בסוף שנות התשעים הצטרף הדור השלישי: ג׳וזפה, אורסולה, אולימפיה ואגוסטינו, שרכשו כרמים חדשים בהם נטעו לצד זני הענבים המסורתיים המזוהים עם האזור גם זני ענבים איטלקיים כמו ברברה וסנג׳ובזה וזנים בינלאומיים כמו מרלו וקברנה סוביניון. ביקב גואריירי-ריצרדי מאמינים בייצור יינות ייחודיים שיעניקו ביטוי לאדמה ולפרופיל הזני. להשגת מטרה זו מוקצים משאבים רבים לטובת העבודה בכרמים וישנה הקפדה על יבולים נמוכים בהרבה מהנדרש בחוק ה-DOC. במרתף ישנו שילוב בין טכניקות מסורתיות לבין מודרניות אך השאיפה היא להתערבות מינימלית. בשנים האחרונות הצטרפה המשפחה לאיגוד משפחות היין ההיסטוריות של איטליה והיא נחשבת שחקנית בולטת גם בתחום האירוח.

גואריירי ריצ'ארדי

המתכון הנכון

מתכון

צריך עזרה בבחירת יין?נשמח לעזור לך!

טלפון טלפון
התקשרו עכשיו
אימייל אימייל
כתבו לנו

אנחנו רואים תמיד את חצי הכוס המלאה.

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו ותקבלו מידע על אירועים, סדנאות ומוצרים חדשים באתר ובסניפים

תנאי השימוש באתר
delivery icon
משלוח חינם מעל 300 ₪
איסוף חינם מהסניפים
איסוף חינם מהסניפים