Analytics
דילוג לתוכן דילוג לתפריט דילוג לחיפוש תפריט נגישות

  משלוחים חינם ברכישה מעל 300 ₪ לרוכשים באתר

טוסקני בסיציליה

07/05/18 00:00
טוסקני בסיציליה

בשנים האחרונות חוזה עולם היין המודרני בתופעה המרתקת. יקבים ותיקים, מבוססים ולעתים מזומנות קלאסיים ממש, רוכשים או מקימים יקב חדש.

בדרך כלל באזורים הרבה פחות נחשבים מבסיס האם שלהם, לפעמים אפילו בארץ אחרת, שגם היא, מטבע הדברים, קצת פחות 'נחשבת' מזו שממנה הם מגיעים. כך פגשנו בעבר מיזמים של בתי שמפניה מהוללים בארגנטינה, עמק נאפה ומחוזות אחרים, של יקבים צרפתיים היסטוריים בארצות הברית ואפילו יקבים ספרדיים שהקימו יקב חדש ב...סין...
גם היקבים האיטלקיים אינם טומנים ידם בצלחת כמובן. יקבים מונטו ופיאמונטה מקימים שלוחות בטוסקנה (טוב, לא ממש מחוז עלום שם) וההפך. והרשימה ארוכה. אחד מהיקבים הללו הוא יקב פוטנרוטולי הטוסקני הנחשב.
פונטרוטולי הוא אחד מיצרני הקיאנטי המהוללים ביותר. משפחת מזאיי (Mazzei), בעלת היקב, מייצרת יינות בטוסקנה מאז המאה ה-11. האזכור הראשון בעולם לאזור היין של קיאנטי מופיע בכתבי המשפחה במסמך משנת 1398 של לאפו מזאיי. נכדתו, מדונה סמרלדה לפאיי, נישאה ב-1435 לפיירו די אנגולו דה פונטרוטולי ואיחדה את אחוזות המשפחות. מאז, במשך 24 דורות, מייצרת המשפחה יינות קיאנטי באחוזת פונטרוטולי. אחד מצאצאיהם, פיליפו מזאיי, היה ידידם של הנשיאים האמריקניים הראשונים וושינגטון, אדמס וג'פרסון. האחרון אף הזמין אותו לייצר יין באחוזתו שבוירג'יניה.  בכתביו של הנשיא קנדי המנוח, דורות אחר כך, מצוין במפורש שפיליפו מזאיי, הוא זה שנטע בראשו של ג'פרסון את הרעיון הנשגב שכל בני האדם נולדו שווים. ג'פרסון עצמו אגב, העסיק, כרוב בני דורו, עבדים שחורים…

אחוזת פונטרוטולי מנוהלת כיום על ידי לאפו מזאיי הקשיש (יליד 1925) ובניו, פיליפו (שימו לב לשמות החוזרים על עצמם) ופרנצ'סקו. ב-1997 רכשו בני המשפחה את אחוזת בלגוארדו במרמה השכנה וב-2003 את אחוזת זיסולה שבסיציליה. סיציליה היא לא רק החזית הדרומית ביותר של עולם היין האיטלקי, וכמובן החמה ביותר, אלא גם, בלא רק בשל היותה אי נפרד בעל היסטוריה ארוכה ומעט ידועה לשמצה. במשך דורות רבים היתה סיציליה החור השחור של עולם היין האיטלקי. יינותיה היו פשוטים מאד ולא פעם בוקבקו לא תחת שמם אלא כממלאי בקבוקים ליינות אחרים לגמרי. קצת בדומה למה שקרה עם יינות אלג'יריים בצרפת ואחר כך עם יינות עמק הרון. אלא שבדורות האחרונים, בדומה למה שארע בעמק הרון, הפך האי הדרומי הלוהט, לכזה גם מבחינת מעמדו המשתדרג בסצינת היין האיטלקית והעולמית. היינות השתפרו פלאים. משפחת מזאיי שמה גם היא לב לכך.

אחוזת זיסולה ממוקמת בדרום-מזרח סיציליה, לא רחוק מעיר הבארוק המהוללת נוטו. זהו ביתם המקורי של ענבי הנרו ד'אבולה, הענב המקומי החשוב ביותר של סיציליה המארחת כיום גם לא מעט זנים בינלאומיים, בדיוק כמו טוסקנה, ביתם של המזאיים. באחוזה היפיפיה גדלים גם עצי פרי הדר, שקדים ועצי זית מהם מופק, כמקובל באחוזות יין איטלקיות טובות, גם שמן זית משובח. האחוזה מייצרת, בנוסף לשני יינות אייקוניים מענבי הנרו ד'אבולה העוצמתיים גם יין לבן שהוא בלנד של שני הזנים המקומיים גרילו וקטרטו,  ושני יינות מזנים צרפתיים או בינלאומיים אם תרצו, סירה ופטי ורדו.
מרתק לראות כיצד הופכת העוצמה הסיציליאנית המפורסמת לאגרוף ברזל בכפפת משי כשהיא נתונה בידיהם האמונות של יוצרי היין הטוסקניים המהוללים הללו.

הצטרף למועדון החברים שלנו

וקבל הטבות ומתנות

להצטרפות  >

אנחנו רואים תמיד את חצי הכוס המלאה.

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו ותקבלו מידע על אירועים, סדנאות ומוצרים חדשים באתר ובסניפים

משלוח חינם מעל 300 ₪
איסוף חינם מהסניפים